نمونه اسناد بازرگانی بین المللی – قسمت اول

نمونه اسناد بازرگانی بین المللی – قسمت اول

نمونه اسناد بازرگانی بین المللی در فرمت های فارسی و انگلیسی

در ادامه نمونه اسناد بازرگانی بین المللی و توضیحات لازم مربوط به هر سند را مشاهده میکنید.

پیش فاکتور (پروفرما)

پروفرما اولین سندی است که در معامله بین المللی  پس از توافق طرفین در مورد شرایط معامله توسط فروشنده صادر می شود. همچنین پروفرما مبنای تکمیل چند فرم از جمله ثبت سفارش و گشایش اعتبار اسنادی است پس در درج اطلاعات دقیق ، صحیح و کامل باید دقت فراوانی صورت گیرد.

پیش فاکتور

بارنامه

یکی از اسناد مهم در بازرگانی، بارنامه است و توسط شرکت حمل صادر میگردد. مهمترین سند بازرگانی به شمار می آید چون انتقال مالکیت از فروشنده به خریدار را نشان میدهد. بموجب این سند، شرکت حمل کالا را از مبدا مشخص تحویل میگیرد و مسئولیت حمل آنرا تا مقصد بر عهده گرفته و در ازای آن وجهی تحت عنوان کرایه حمل دریافت می نماید.

نمونه FBL

FBL-FIATA

 

نمونه FCR

FCR-Forwarders

نمونه FCT

FCT-Forwarders

 

نمونه FWR

FWR-Fiata

نمونه بارنامه دریایی

نمونه بارنامه هوایی

گواهی بازرسی

شرکت بازرسی در زمان تحویل کالا به حمل کننده یا در زمان بارگیری کالا و یا هر زمان دیگری که خریدار با فروشنده توافق نموده و در دستورالعمل بازرسی مشخص شده است به بازرسی کالا می پردازد.

COI

گواهی مبدا

گواهی مبدا سندی است که کشور سازنده یا تولید کننده نهایی کالا در آن ذکر شده است. مندرجات گواهی مبدا معمولا شامل خریدار ،فروشنده ،کشور سازنده،مشخصات کالا و مشخصات حمل و اطلاعات گمرکی می باشد.

لیست عدل بندی

سندی است که در آن مشخصات ظاهری و محتویات هر بسته از یک بارنامه از جمله نوع کالا، تعداد، مقدار یا وزن، مشخصات اصلی یا مهم کالا  را معرفی میکند. لیست عدل بندی در مبدا و به هنگام بسته بندی کالا توسط صادر کننده یا فروشنده تنظیم و صادر می شود.

لیست عدلبندی

 

 

برای مشاهده مابقی اسناد بازرگانی کلیک کنید

 

 

برای شرکت در دوره  آموزش مکاتبات بازرگانی کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

Cart